یکشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۴۰۳
خانه / گرامر زبان مجاری / رستوران مجاری

رستوران مجاری

رستوران مجاریReviewed by سارا on Jan 17Rating: ۵.۰رستوران مجاری - رستوران به مجاری کتاب آموزش گرامر زبان مجاریÉtterem  معمول‌ترین کلمه برای رستوران است. گرچه، شما ممکن است به vendéglő بروید، این هم رستوران است، اما معمولا ارزان‌تر، یا csárda که مسافرخانه‌های حاشیه شهر است و فضایی روستایی دارد
رستوران مجاری
رستوران مجاری

رستوران مجاری

رستوران مجاری – در مجارستان فضاهای بسیاری وجود دارد که می‌توان در آنجا غذا خورد.Étterem  معمول‌ترین کلمه برای رستوران است. گرچه، شما ممکن است به vendéglő بروید، این هم رستوران است، اما معمولا ارزان‌تر، یا csárda که مسافرخانه‌های حاشیه شهر است و فضایی روستایی دارد. اگر دانش‌آموزید و دنبال غذایی ارزان برای خوردن می‌گردید، önkiszolgáló étterem (رستوران سلف سرویس) می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اگر به دنبال غذایی سبک و سریع می‌گردید bisztró/ بیسترو یا  büfé/ بوفه، برای ساندویج‌های گرم و سرد انتخابی مناسب است. در pecsenyés، falatozó یا lángossütő غذاهای مخصوص مجاری سرو می‌کنند که سریع آماده می‌شود. شب هنگام، در برخی رستوران‌ها توسط کولی‌ها موسیقی زنده نواخته می‌شود. ویولن زن سر میزها رفته و آهنگ محبوب مردم را می‌نوازد. وقتی سر میز شما می‌آیند تنها راهی که میزتان را ترک کنند این است که به آنها مقداری پول بدهید. Pincér! (پیشخدمت!) برای صدا کردن پیشخدمت، به چشم‌های وی نگاه کنید، دستتان را بالا برده و دوباره بگویید Pincér!

پول پرداخت کردن در مجارستان

توصیه می‌شود که همیشه با خودتان پول نقد داشته باشید گرچه اکثر مکان‌ها کارت خوان دارند. اگر مایل اید رسید دریافت کنید، کافیست بگویید:

 Áfás számlát kérek/ مایل‌ام رسید داشته باشم.

انعام دادن در مجارستان

حق سرویس معمولا در صورت حساب ذکر نمی‌شود. لذا مرسوم است مقداری borravaló (انعام) بدهید که معمولا بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است. مجارها انعام را روی میز نمی‌گذارند بلکه هنگام حساب کردن غذا آن را به پیشخدمت می‌دهند. اگر می‌خواهید پیشخدمت باقی پول را پیش خود نگهدارد کافی است بگویید: Köszönöm یا می‌توانید منتظر بمانید تا بقیه پول را به شما بدهد و بعد انعام بدهید و در انتها بگویید Köszönöm. انعام دادن در مجارستان بسیار معمول است (گرجه برخی اوقات کمتر از ۱۰ درصد است) مجارها به رانندگان تاکسی، پیشخدمت‌ها، آرایشگرها، کارمند پمپ بنزین، کارمندان هتل، کارمند رختکن، روزنامه فروشی‌ها، دکترها، پرستارها و غیره انعام می‌دهند.

کافه‌ها در مجارستان

مجارها بسیار علاقه‌منداند یکدیگر را جایی ببینند که بتوانند در حال گپ زدن کیک و قهوه بخورند و یا نوشیدنی بنوشند. Kávéház, cukrászda, presszó یا eszpresszó معمول‌ترین کلمات برای کافه هستند.

مکان‌هایی برای نوشیدنی در مجارستان

معمول‌ترین کلمات برای پاب kocsma یا italbolt است. این دو بیشتر مکان‌هایی مناسب کارگران است که آنجا همه رقم نوشیدنی الکلی سرو می‌کنند. Söröző مشابه‌ترین مکان به پاب است. Borozó هم یک بار نوشیدنی است، با اندکی تفاوت از آنچه که در غرب وجود دارد.

همچنین ببینید

تمرین تلفظ زبان مجاری

تمرین تلفظ زبان مجاری

تمرین تلفظ زبان مجاریReviewed by حسن on Apr 10Rating: ۵.۰تمرین تلفظ زبان مجاریتمرین تلفظ زبان …

در واتساپ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای شروع مکالمه بر روی "مدیر فروش" کلیک کنید.
معمولاً در عرض  چند دقیقه پاسخ می دهیم